Wrzesień 19 piątek 2014

Aktualności:

,,Szajba na peronie 5.” – premiera w listopadzie!

Szajba na peronie 5.Z dumą informuję, że w okolicach 5. listopada dojdzie do mojego szóstego porodu literackiego – wtedy będzie można znaleźć w księgarni ,,Szajbę na peronie 5.”, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Replika. Autorkami okładki są: moja nieskromna osoba i pani Iza Szewczyk, której dziękuję za współpracę. A o czym będzie książka? Pozwolę sobie zamieścić krótkie streszczenie:

Zosia jest rozczarowana swoim nieciekawym życiem. Czuje się stara, gruba i samotna, wręcz oddałaby wszystko, żeby mieć znowu dwadzieścia lat. Marzenia spełniają się, kiedy wypija butelkę wina z roku 1929 i wraz ze swoimi znajomymi przenosi się w czasie do przedwojennych Katowic. Szanowana pani doktor literatury to teraz Czarna Zośka, szefowa bandy rzezimieszków, która okrada majętnych Niemców. Jej zadaniem jest uwodzenie i typowanie mężczyzn. A ponieważ do niemieckich willi trzeba się włamywać, jej siostra, Danka, musi się nauczyć wielu zaskakujących rzeczy jak choćby chodzenia po gzymsie. Problem pojawia się, kiedy niejaki Mirek Mędrzycki, który również zajmuje się złodziejskim fachem, rzuca Czarnej Zośce wyzwanie.

Gra toczy się o dużą stawkę, bo Zosia jednocześnie próbuje rozwikłać tajemnicę rodziną. Dotyczy ona pierwszego burmistrza Katowic, Louisa Diebla, który ograbił kasę miejską i uciekł z pieniędzmi za ocean. A może nie zabrał ze sobą wszystkiego? Odpowiedź kryje się w podziemnych korytarzach i tunelach, które do dziś ciągną się pod miastem.

„Pisz więcej takich książek!" Joanna Chmielewska