Marzec 11 piątek 2016

Aktualności:

WARSZTATY KULINARNE z Martą Obuch: Opole i Żory

NA WIOSNĘ – ZABÓJCZO SMACZNE ŚNIADANIE!

 
Drogie panie! Czy Wasi goście też wolą siedzieć w kuchni niż w salonie? Jasna sprawa, kto by nie wolał… Kuchnia to miejsce magiczne – tu buzują zapachy, ogień przekształca proste produkty w krzepiące posiłki, tu również stoi stół, który zbliża ludzi.
 
Na takie właśnie warsztaty: poświęcone gotowaniu, wypełnione babskimi rozmowami i przerywane wybuchami śmiechu zaprasza Marta Obuch – autorka komedii kryminalnych, poetka, fotograf, dziennikarka i… kucharka. Z przeznaczenia i zamiłowania. Kobieta pracująca w domu, która sztukę celebrowania śniadań (zdarzało się, że trwały do godz. 15!) opanowała do perfekcji.

Zapraszamy panie gotowe do podjęcia kuchennej rękawicy – wykreślcie z porannego menu banalne kanapki! Marta Obuch pokaże, jak przyrządzić muślinowo delikatne kluseczki waniliowe, maślane pancakes z kremem cytrynowym czy kuleczki zbożowe. Całość zostanie opatrzona komentarzem literackim (bohaterki jej książek zawsze gotują) jak również fotograficznym, ponieważ prowadząca jest fotografem specjalizującym się w zdjęciach żywności. Oczywiście w programie przewidujemy DEGUSTACJĘ – będziemy się WSPANIALE BAWIĆ i nieprzyzwoicie objadać…

 
TERMIN: 16 kwietnia 2016, godz. 11.00 – 15.00.
MIEJSCE: Akademia Językowa, ul. Ozimska 36, Opole.
CENA: 200 zł/osoba.
ZAPISY pod numerem telefonu: 533-121-500.

 
TERMIN: 21 kwietnia 2016, godz. 18.00 – 21.00.
MIEJSCE: Antykwariat i Winiarnia ,,Pod Wodną Panną”, ul. Moniuszki 17 A, Żory. CENA: 120 zł/osoba.
ZAPISY: kulinaria.zory@op.pl.
„Pisz więcej takich książek!" Joanna Chmielewska